Meblościanki
Meblościanki
Stojące bez półki
Stojące bez półki
Stojące z półką
Stojące z półką
Wiszące
Wiszące
Meblościanki
Meblościanki
Stojące bez półki
Stojące bez półki
Stojące z półką
Stojące z półką
Wiszące
Wiszące

Filtry

Szafki RTV

280 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Szafki RTV

W niemal każdym mieszkaniu można znaleźć szafki RTV. Są zlokalizowane najczęściej w salonach i służą do przechowywania sprzętu elektronicznego, takiego jak telewizor czy kino domowe. Świetnie sprawdzają się zarówno w większych pomieszczeniach, gdzie montowane są na jednej ścianie w formie wolnostojącej i podwieszanej oraz w sypialniach z telewizorem.

Jak uniknąć błędów przy wyborze szafki RTV?

Szafki RTV często pełnią w naszych domach również dodatkowe funkcje, zbliżone do komody. Dosyć częstym błędem przy zakupie tego produktu jest dopasowywanie do aktualnie posiadanego sprzętu. Telewizor czy odtwarzacze multimedialne wymieniamy zwykle o wiele częściej niż meble. Warto więc zdecydować się na uniwersalną szafkę RTV, którą wykorzystamy również po wymianie urządzeń multimedialnych.

Nie powinniśmy zapominać także o tym, że szafka RTV powinna współgrać z wystrojem całego pomieszczenia. Jasne szafki RTV wpasują się świetnie w minimalistyczne aranżacje w stylu skandynawskim. Szare czy czarne szafki RTV wykorzystamy w nowoczesnych, industrialnych i loftowych wnętrzach. Natomiast szafki w kolorze jasnego i ciemnego drewna to stosunkowo uniwersalne wzory, który będą czuły się dobrze w większości stylizacji.

Dlaczego warto wybrać szafki RTV?

Szafki RTV są bardzo funkcjonalne. Świetnie sprawdzają się szczególnie w salonie, gdzie bardzo często znajduje się telewizor, kino domowe, odtwarzacze multimedialne czy projektor.

Warto zdecydować się na tego typu meble, ponieważ ułatwiają życie. Dzięki ich zastosowaniu wygodniej korzystać ze sprzętu RTV. To właśnie na nich umieszczone są takie akcesoria jak dekoder TV, router, radioodtwarzacz, kolumny kina domowego. Niektóre mają dodatkowe półki, aby zmieścić książki czy ulubione płyty.

Szafki RTV są tak samo potrzebne jak komoda na buty czy szafa do przedpokoju. Często są częścią całej meblościanki, która tworzy centrum takich pomieszczeń jak salon czy pokój dzienny. Warto zadbać o to, żeby nie przypominała zwykłej szafy, a stanowiła estetyczny element dekoracyjny, na którego uwagę będą zwracać nie tylko domownicy, ale i także goście. Niektóre z szafek RTV mogą mieć dodatkowe szuflady, gdzie zmieszczą się wszystkie piloty niezbędne do obsługi każdego sprzętu audio i wideo.

Jaki rodzaj szafek RTV wybrać?

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest nasz salon, najprawdopodobniej znajduje się w nim telewizor. Idealnym meblem do wyeksponowania telewizora jest oczywiście szafka RTV.

Do najbardziej popularnych szafek RTV należą szafki podwieszane lub wolnostojące. Ważne przy wyborze mebli jest wielkość pomieszczenia, a także kierunek ustawienia telewizora oraz sprzętu RTV. To istotne, ponieważ wielkość szafek powinna być wprost proporcjonalna do metrażu pokoju, w którym się znajduje. Wówczas, jeśli całość współgra ze sobą, to salon czy sypialnia zdecydowanie zyskują na wyglądzie.

Niektóre modele zostały wyposażone w przydatne funkcje, takie jak technologia push to open, pozwalająca na otwieranie i zamykanie na dotyk. Technologia 3D to specjalny sposób wzornictwa, który świetnie pasuje w nowoczesnych wnętrzach. Szafki RTV podwieszane to gotowe rozwiązanie na poszukiwanie dodatkowej przestrzeni i miejsca.

Na co warto zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze szafek RTV?

Wybierając szafki RTV, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, ile ma półek, wielkość i rodzaj montażu, ale również na wygląda i czy będzie pasować do pomieszczenia, w którym się znajdzie. Jeśli w pokoju dziennym, salonie dominują jasne kolory, to szafka RTV powinna również mieć kolor jasny, lub idealnie pasować do bazującej barwy pomieszczenia.

Wybór odpowiednich szafek zależy od potrzeb i stylu pomieszczenia. Można rozważyć meble wolnostojące dla większej przestrzeni przechowywania, wiszące dla oszczędności miejsca, rozwiązania narożne dla efektywnego wykorzystania przestrzeni oraz szafki z półkami otwartymi dla eksponowania przedmiotów.

Łatwo pomieszać style wystroju wnętrza i zepsuć harmonię. Na przykład styl klasyczny z wyrazistymi meblami, takimi jak szafy z lustrami i z wieloma zdobieniami, nie będzie pasował do stylu nowoczesnego, gdzie dominują proste formy.

Gdzie sprawdzi się szafka podwieszana, a gdzie wolnostojąca szafka RTV?

Podwieszane mebli RTV to bardzo dobry pomysł szczególnie w sypialni, czyli tam, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni. Inaczej jest w przypadku szatek wolnostojących, które znacznie lepiej sprawdzą się w dużym salonie, gdzie nie można bezpośrednio przymocować szafki do ściany. Wówczas taki mebel stoi nawet w centralnym miejscu, a jeśli jest dobrze dobrany, to cieszy oko nie tylko domowników, ale też odwiedzających ich gości.

Szafki RTV mogą różnić się nie tylko wymiarami, układem i liczbą półek czy kolorem, ale również sposobem montażu. Klasycznym rozwiązaniem są szafki na nóżkach. Do ich zalet należy to, że można łatwo przestawić je w inne miejsce. Najczęściej mają również nieco więcej miejsca na półkach czy w szufladach niż wiszące szafki RTV. Minusem jest trudny dostęp do podłogi. Może to być uciążliwe w trakcie sprzątania.

Z kolei szafki RTV wiszące dają wrażenie lekkości i sprawdzą się świetnie w nowoczesnych i awangardowych stylizacjach. Modele wiszące pozwalają również na swobodny dostęp do podłogi pod meblem. To duże ułatwienie w czasie odkurzania lub mycia podłogi. Minusem wiszących szafek RTV jest to, że w przypadku przemeblowania pokoju będziemy musieli je zdemontować i ponownie zamontować w nowym miejscu.

Zobacz powiązane produkty

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Gwiazda Jakości Obsługi 2024

Laur Konsumenta Top Marka 2024

Konsumencki Lider Jakości Grand Prix 2023

Konsumencki Lider Jakości Podłogi 2023

Konsumencki Lider Jakości Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.