Filtry

Grzejniki łazienkowe

1309 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Grzejniki łazienkowe

Komfortowa temperatura wnętrza jest szczególnie ważna w przypadku łazienki. Przy wyborze grzejnika łazienkowego istotne są zarówno kwestie czysto praktyczne, jak i kwestie wizualne. Parametry techniczne grzejnika łazienkowego powinny być uzależnione przede wszystkim od wymiarów pomieszczenia i tego, jak dobrze jest ono docieplone. Większą dowolność mamy w kwestiach wizualnych. Najpopularniejszym rozwiązaniem są nadal klasyczne grzejniki łazienkowe drabinkowe. Coraz częściej stawiamy jednak również na oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania. W kolekcjach czołowych producentów armatury łazienkowej dostępne są także grzejniki łazienkowe poziome lub ozdobne panele grzewcze. Tego rodzaju grzejnik łazienkowy ma funkcje nie tylko praktyczne. Często staje się również integralnym elementem dekoracyjnym łazienkowej aranżacji.

Grzejniki łazienkowe czarne, białe czy chromowane?

Czasy, gdy grzejniki łazienkowe dostępne były tylko i wyłącznie w kolorze białym mamy już dawno za sobą. Dziś w nowych kolekcjach grzejników z powodzeniem znajdziemy również grzejniki łazienkowe czarne czy chromowane. Jaki grzejnik łazienkowy wybrać do naszej łazienki? To zależy oczywiście od naszych preferencji i tego, jaką aranżacją planujemy w łazience. Białe grzejniki łazienkowe są najbardziej uniwersalne. Na tle białych płytek i białej armatury nie będą rzucać się w oczy. Coraz częściej decydujemy się jednak na bardziej dekoracyjne chromowane lub czarne grzejniki łazienkowe. Sprawdzą się one szczególnie w nowoczesnych i minimalistycznych łazienkach. Po czarne grzejniki łazienkowe możemy sięgnąć na przykład, urządzając łazienkę w stylu skandynawskim. Taki czarny grzejnik łazienkowy na tle białych płytek stworzy przyciągające wzrok kontrastowe zestawienie. Z kolei grzejniki łazienkowe chromowane możemy wykorzystać w przypadku łazienek w stylu glamour lub łazienek industrialnych. W tym ostatnim przypadku możemy je połączyć na przykład z płytkami imitującymi beton dekoracyjny.

Grzejnik łazienkowy – inspiracje

Głównym zadaniem grzejnika łazienkowego jest oczywiście zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego w tym pomieszczeniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby poza tą czysto praktyczną funkcją grzejnik łazienkowy był również dekoracją.

Najpopularniejszym modelem w tej kategorii produktów są tak zwane grzejniki łazienkowe drabinkowe. Są to zarówno klasyczne grzejniki wodne, podłączane do instalacji, jak i grzejniki łazienkowe elektryczne, które mogą działać niezależnie. Taki grzejnik elektryczny można na przykład wykorzystywać poza sezonem grzewczym do szybkiego podniesienia temperatury w łazience.

Coraz większą popularnością cieszą się jednak również nowoczesne grzejniki łazienkowe dekoracyjne. Tego rodzaju modele mogą przyjmować przeróżne formy i kształty. Zamiast klasycznej drabinki grzejniki łazienkowe dekoracyjne mogą mieć szczebelki pionowe lub nieregularną ażurową strukturę. Projektancki łazienkowej armatury prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej wymyślnych i awangardowych wzorów.

Grzejniki łazienkowe nowoczesne to nie tylko modele stalowe. W tej kategorii coraz częściej pojawiają się również grzejniki łazienkowe dekoracyjne miedziane. Materiał ten cechuje się bardzo wysoką trwałością i wysokim wskaźnikiem grzewczym. Miedź jest również odporna na korozję czy kamienny nalot. Jeśli chodzi o trwałość grzejników z tego materiału, to jest ona szacowana na mniej więcej 100 lat. Grzejniki łazienkowe ozdobne z miedzi świetnie wpisują się na przykład w kilka popularnych aktualnie wnętrzarskich trendów. Taki ozdobny grzejnik łazienkowy możecie wykorzystać, chociażby w łazience w stylu industrialnym lub loftowym.

W trakcie poszukiwania inspiracji na grzejniki łazienkowe warto zwrócić również uwagę na to, że są to nie tylko grzejniki łazienkowe pionowe, ale również grzejniki łazienkowe poziome. W niektórych aranżacjach łazienki to właśnie grzejnik łazienkowy poziomy sprawdzi się idealnie i pozwoli nam w optymalny sposób wykorzystać dostępną w tym pomieszczeniu przestrzeń.

Grzejnik łazienkowy – aranżacje

Jedną z istotnych decyzji, którą musimy podjąć w trakcie aranżowania łazienki, jest również to, gdzie umieścić grzejnik łazienkowy. Zacznijmy może od tego, gdzie z całą pewnością nie powinien znaleźć się grzejnik. Niezależnie od tego, czy wybraliśmy małe grzejniki łazienkowe, czy też duży grzejnik łazienkowy nie powinien być od zamontowany zbyt blisko źródła wody. Większość ekspertów jest zgodna co do tego, że grzejnik podłączony do instalacji wodnej powinien znajdować się w odległości co najmniej 20 cm od innego źródła wody, czyli na przykład od umywalki, kabiny prysznicowej czy wanny. Ze względów bezpieczeństwa dystans ten powinien być zdecydowanie większy w przypadku grzejników łazienkowych elektrycznych. Nie powinny one znajdować się bliżej niż 60 cm od źródła bieżącej wody. Kaloryfer do łazienki nie powinien znajdować się również bezpośrednio pod kratką wentylacyjną. Jest ona odpowiedzialna za wymianę powietrza w pomieszczeniu i może wysysać z łazienki ciepłe powietrze z okolic umieszczonego pod nią grzejnika. Generalnie kaloryfery łazienkowe nie powinny być w aranżacji tego pomieszczenia umieszczone w miejscach, w których następuje największa utrata ciepła. Z tego względu nie zawsze dobrym pomysłem będzie grzejnik łazienkowy pod oknem.

Jeśli chodzi o optymalne miejsce na grzejnik w małej łazience, to często mamy ograniczone pole manewru. W zależności od tego, gdzie znajdują się poszczególne elementy wyposażenia łazienki, możemy zdecydować się na przykład na grzejnik łazienkowy nad WC czy też grzejnik łazienkowy nad wanną.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Gwiazda Jakości Obsługi 2024

Laur Konsumenta Top Marka 2024

Konsumencki Lider Jakości Grand Prix 2023

Konsumencki Lider Jakości Podłogi 2023

Konsumencki Lider Jakości Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.