Umów się
Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

„Zależy nam”,
czyli anonimowe zgłaszanie nieprawidłowości


Wczesna identyfikacja zagrożeń istotnie wpływa na efektywność przeciwdziałania nieprawidłowościom, które jeżeli nie zostaną powstrzymane na odpowiednim etapie, mogą mieć dla naszej firmy bardzo negatywne skutki. Wyprzedzająca informacja da szansę naszej organizacji na niedopuszczenie do zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu/mieniu/istotnym zasobom informacyjnym firmy czy działań powodujących nadmierne lub nieuzasadnione koszty.

Zasady zgłaszania nieprawidłowości to ważny aspekt każdego przejrzystego środowiska pracy. Dlatego nasza firma zdecydowała o wdrożeniu platformy do anonimowego zgłaszania nieprawidłowości. Jest ona dostępna pod adresem – www.zalezynam.eu.

Jak zgłaszający (sygnalista) może pomóc naszej organizacji?

Jako odpowiedzialna organizacja chcemy znać problemy obecne w naszej firmie, ale ponieważ nie możemy być wszędzie przez cały czas, potrzebujemy Was, abyście byli naszymi oczami i uszami. Zgłoszone zdarzenia pozwolą nam sprawnie reagować na niepożądane sytuacje. Każda zarejestrowana w systemie nieprawidłowość zostanie przeanalizowana przez zewnętrzny zespół ekspertów ds. compliance i prawa. Posiadanie informacji o nieprawidłowościach to dla firmy niezbędny zawór bezpieczeństwa.

Jak podchodzimy do problemu zgłaszania nieprawidłowości?

W interesie firmy leży, aby wszelkie problemy były załatwiane wewnątrz organizacji, a nie wynoszone na zewnątrz. Dlatego nasza firma opracowała procedurę oraz wdrożyła platformę do anonimowego i bezpiecznego zarządzania nieprawidłowościami. Dzięki temu posiadamy realną możliwość eliminowania patologii i nieprawidłowości, a tym samym ryzyka wystąpienia sytuacji niepożądanych lub wręcz kryzysowych.

W jaki sposób dbamy o bezpieczeństwo i anonimowość zgłaszających?

Sygnalista ma dostęp do bezpiecznego kanału zgłaszania nadużyć. Wybraliśmy najbardziej skuteczną formę do anonimowej komunikacji z pracownikami oraz osobami z zewnątrz, czyli rozwiązanie portalowe – platformę informatyczną (www.zalezynam.eu). Dzięki temu osoba zgłaszająca może w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia (komputer, tablet, telefon) bezpiecznie przesłać informację o niepokojącym zdarzeniu. Dodatkowo, dla pełnej transparentności, obsługą zgłoszeń zajmują się podmioty zewnętrzne.
Rozmawiamy o nieprawidłowościach, bo ZALEŻY NAM na wspólnym kreowaniu naszego miejsca pracy.Adres platformy: www.zalezynam.eu
Hasło do logowania na platformie: KOMFORT
Procedura zgłaszania informacji o nieprawidłowościach: Pobierz