Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

BRODZIKI PIĘCIOKĄTNE

(8 produktów)

Produktów na stronie:

32

Sortuj według:

Filtry i sortowanie
Wyczyść filtry
Typ brodzika - Brodziki pięciokątne

Filtry

  • Materiał brodzika

  • Marka

  • Kolor

  • Głębokość (cm)

  • Szerokość (cm)

  • Wysokość (cm)

  • Strona montażu

  • Kolekcja

  • Cena

1122,41 zł/szt

1301,34 zł/szt

Wysyłamy w 24h

669,00 zł/szt

824,10 zł/szt

Wysyłamy w 24h

1007,83 zł/szt

1168,50 zł/szt

Wysyłamy w 72h
Dostępny w 7 dni

589,00 zł/szt

730,62 zł/szt

Dostępny w 7 dni
Dostępny w 7 dni
Dostępny w 7 dni

634,00 zł/szt

773,67 zł/szt

Dostępny w 7 dni

Brodzik pięciokątny

Brodzik pięciokątny to nowoczesna alternatywa dla popularnych już od dawna narożnych brodzików półokrągłych. Brodziki pięciokątne zaprojektowane zostały z myślą o niewielkich łazienkach, w których każda odrobina wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Montaż narożnego brodzika pięciokątnego wraz z odpowiednią kabiną prysznicową pozwala zaoszczędzić w łazience sporo miejsca. Brodzik pięciokątny nie daje może takiej swobody ruchów jak obszerniejsze kwadratowe czy prostokątne kabiny. Oryginalny, geometryczny kształt brodzika pięciokątnego nada jednak naszej łazienkowej aranżacji nowoczesnego wyglądu. W sklepie online Komfort dostępne są brodziki pięciokątne w standardowych rozmiarach 80x80 i 90x90, a także asymetryczne brodziki prysznicowe.

Brodzik pięciokątny – akryl czy konglomerat?

Wybierając brodzik pięciokątny, musimy wziąć pod uwagę również materiał, z którego są wykonany. Dwa najczęściej spotykane rodzaje to brodziki pięciokątne akrylowe oraz brodziki pięciokątne z konglomeratu.

Brodzik pięciokątny akrylowy to zwykle tańsze rozwiązanie. Tego rodzaju brodziki są lekkie i bardzo łatwe w montażu. Służy do tego specjalna podstawa styropianowa lub podbudowa z pianki poliuretanowej. Akryl jest materiałem gładkim, miłym w dotyku i ciepłym. A podstawa ze styropianu lub pianki wycisza odgłos spadającej wody i zapewnia dobrą termoizolację. Decydując się na brodzik pięciokątny akrylowy, musimy jednak wziąć pod uwagę, że materiał ten jest stosunkowo wrażliwy na zarysowania.

Drugą popularną opcja są brodziki pięciokątne z konglomeratu. Co to takiego konglomerat? Materiał ten składa się ze sproszkowanych minerałów wymieszanych ze specjalnymi żywicami polimerowymi. W efekcie takiego połączenia powstaje materiał zbliżony wyglądem i właściwościami do naturalnego marmuru. Brodziki pięciokątne z konglomeratu są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Konglomerat jest także odporny na zmiany temperatury i działanie chemikaliów. Tego rodzaju brodzik pięciokątny jest jednak dużo cięższy niż modele akrylowe. Może się to wiązać z nieco bardziej skomplikowanym montażem.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady